קצת עליי

נעים להכיר, אני יוני אלקן.

אני מומחה לשפה הכי מסתורית שיש; סקס. מדהים כמה ברורים הכללים הנהוגים בכל מקום ולרוב גם בכל קבוצה, אבל מול אדם אחד, בסיטואציה אינטימית, הרבה מגמגמים, נבוכים ולעתים אפילו מתביישים. מזמן הגעתי למסקנה שהלוואי ויכולנו כולנו לדבר את השפה המינית בצורה שלא תהיה מלאה בבושה, מבוכה ואפילו אשמה. עם השנים, זה הפך לייעוד מקצועי.

אין אדם בעולם שהחשקים והרצונות שלו זהים בדיוק לאלו של אדם אחר, ולכל אחד ואחת יש קול ייחודי. סקס מהנה דומה לשני קולות בדואט, יותר מאשר לרשימת יעדים או פנטזיות. אני מאמין שסקס מספק, עשיר ומלא בטעמים של עוד יכול להיות מציאות חיים עבור כל אחת ואחד מאיתנו.

איכשהו, תמיד הייתי הכתובת לכל הסובבים אותי בנושאים של אהבה ואינטימיות וכל התחום של מיניות, ומין. בשלב מסוים החלטתי לצאת וללמוד את התחום בכדי שאוכל לתת לאנשים גם דעה מלומדת,  מבוססת על מחקרי עומק וניסיון מעשי של מטפלים ואנשי מקצוע.

אז באופן טבעי, לאחר סיום תואר שני בישוב סכסוכים וגישור (מאונ’ ת”א) החלטתי ללמוד להיות מחנך למיניות באיתכ”ם (האגודה הישראלית לתכנון משפחה) והתחלתי להתנדב אונליין דרך “הדלת הפתוחה” ולסייע לנוער שמחפש תשובות בנושאים אלו. הרגשתי שההשכלה שקיבלתי לא סיפקה אותי, ועל כן נסעתי לסן-פרנסיסקו וסיימתי  דוקטורט במיניות האדם (DHS – Doctorate of Human Sexuality) ב-Institute for Advanced Study of Human Sexuality.

בעזרת הידע והנסיון שצברתי אני מקווה לעזור למי שזקוק ליעוץ והכוונה, ולהפיץ את ההנאה, העונג, הידע והמודעות למיניות וסקס אצל כולם.

מי יודע, אולי ביום מאושר במיוחד, אם כולנו נדבר יותר באופן אינטימי, סקס באמת כבר לא יהיה נושא טעון כל כך, אלא חלק טבעי ומענג בחיים של כל אחד ואחת מאיתנו.

שלכם,

יוני

אינטימי, אופטימי, רציני. יוני אלקן, מומחה למיניות האדם.